Portrétní fotografie / Veronika


Po tomhle portrétním focení jsem si uvědomil, že je potřeba trochu zpomalit a víc se zaměřit na zpracování barev. Pokud si chci říkat profesionální fotograf, měl bych aspoň v první fázi postprodukce zachovat co nejvěrněji všechny barvy. 

Profesionální focení vyžaduje víc, než jen fotit do RAW formátu a vyvážit si bílou v počítači. Mimochodem vám právě tenhle nesmysl bude tvrdit 90% lidí a prodavačů tam venku. Ani nevíte jak moc můžete a vlastně i budete s výslednou fotkou barevně mimo, pokud budete v postprodukci vyvažovat bílou pouze podle šedé / bílé karty. Jednak určíte neutralitu tónů jen v jedné světelné hladině, ale hlavně už svému programu neřeknete jak má zpracovat barvy a ten pak musí vycházet pouze z předdefinovaného profilu od výrobce.

Věřím, že pokud chci své profesionální focení někam posunout, tohle je naprostý základ, který musím splnit. Proto jsem si objednal kalibrační kartu, která mi pomůže naprosto věrně přenést barvy z ateliéru do PC. U příštího focení ji už budu mít k dispozici a jsem moc zvědavý na výsledky - a to hlavně červené barvy.Víkend v Bašce

Nedávno mi dal vědět kamarád, jestli nechci na prodloužený víkend do Chorvatska. Znělo to šíleně, když si spočítáte kolik hodit trvá cesta tam a zpět. Jako důvod tam jet jsem si dal nafotit střípky s kolekce Coqui. No a taky to, že jsem byl  v Chorvatsku naposledy před 16 lety a byl docela čas si osvěžit paměť. Baška Voda má, i přes tisíce lidí v ulicích a na pláži svá krásná a klidná zákoutí. Stačí si jen projít a prozkoumat všechny možné uličky a prostranství, a udělat si hrubou představu o světle. 

Using Format